logo STYLEM
Komputery
Peryferia komputerowe
Telefony i Akcesoria
RTV i AGD
Fotografia

Ranking statywów fotograficznych. Najlepsze propozycje

Statyw to sprzęt, który jest niezbędny w wyposażeniu każdego dobrego fotografa, niezależnie od tego czy jest on profesjonalistą, czy amatorem. Pozwala on na uzyskanie zdjęcia o doskonałej jakości. Ze względu na bogatą ofertę oraz rodzaje tego sprzętu przedstawiamy poniższy ranking. 

Kupujemy statyw do aparatu - o czym należy pamiętać

Obecnie na rynku możemy dostać ogromną ilość modeli i rodzajów statywów. Dla osób robiących totalnie amatorsko zdjęcia, zwłaszcza na swój własny użytek – polecamy statywy stołowe. Taki rodzaj sprzętu nadaję się idealnie jako statyw do telefonu. Możemy dostać również statyw do kamery, jednakże jego używanie do aparatów fotograficznych nie jest dobrym pomysłem. Nogi tego sprzętu nie są na tyle wytrzymałe i stabilne, by utrzymywać odpowiednio lustrzanki. Z kolei mini statywy są odpowiednie dla podróżników.

W jaki sposób dobrać prawidłowy statyw do lustrzanki?

W budowie statywu istotną rolę odgrywa jego głowica a co za tym idzie – zakres jej ruchów. Kolejna cechą, na którą należy zwrócić uwagę przy zakupie statywu są jego nogi. Ich rozstaw oraz materiał, z którego są wykonane (gumowe nie będą się ślizgać). Jednakże najważniejszym w wyborze tego typu sprzętu jest jego ciężar. Drogie wersje są zazwyczaj wykonane z tworzyw lekkich, ale mimo to są one stabilne. Z kolei tani statyw do lustrzanki może być albo niskiej wagi, albo chybotliwy. Ostatnim elementem istotnym przy wyborze takiego sprzętu jest jego wysokość.

Ranking statywów fotograficznych do 100 zł

Dla początkujących fotografów statyw nie musi być drogi. Istotnym jest to, aby spełniał on nasze oczekiwania i umożliwiał nam wykonanie jak najlepszego zdjęcia. Nawet najtańsze sprzęty tego typu mogą zachwycać i zdecydowanie ułatwić pracę np. statyw elastyczny, który obecnie należy do najprostszych gadżetów fotograficznych. Jego budowa umożliwia dowolne ustawienie, skręcenie czy wygięcie samej nogi. Zawdzięcza on to swej konstrukcji ze wzmocnionymi prętami. Jest to model kompaktowy, tani i bardzo lekki.

Nazwa ESPERANZA Statyw do aparatu fotograficznego Esperanza Cedar srebrny Hurtel Statyw na telefon do zdjęć tripod z głowicą kulową - czarny Hama Mini statyw flex 2w1 14cm czarny Proda Proda selfie stick teleskopowy rozsuwany kijek do selfie statyw z pilotem Bluetooth i 2x lampą LED czarny (PD-P70S-2 black) USAMS Uchwyt selfie tripod ZB256 Czarny SANDBERG SANDBERG Universal Tripod 26-60cm
Producent Proda USAMS SANDBERG
Opinie 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0
Miniaturka
Stan Nowy Nowy Nowy Nowy Nowy Nowy
Cena 37.36 zł 39.45 zł 62.12 zł 62.57 zł 70.02 zł 81.27 zł

Ranking statywów fotograficznych do 200 zł

Statyw standardowy to gadżet dla każdego fotografa. Zwykle po złożeniu mają długość ok. 80 cm a waga ich wynosi ok. 3 kg. Mogą być wykonane z aluminium lub stali i stanowią one grupę bardzo uniwersalnego sprzętu, ponieważ głowice do nich zwykle kupuje się oddzielnie. Lepsze modele mają w swoim wyposażeniu pokrowiec/torbę. 

Nazwa Hama Statyw fotograficzny Star 75 Hama Mini statyw 3w1 flexpro 27cm niebieski Hama HAMA POLSKA Statyw fotograficzny Hama STAR 61 z torba HAMA POLSKA HAMA POLSKA Statyw Hama Star 62 z torbą EINHELL Oryginalny statyw teleskopowy Einhell Tripod (pasuje do poziomicy laserowej i lasera krzyżowego, wysokość robocza 37-110 cm) HAMA POLSKA HAMA POLSKA Statyw Hama Star 63 z torbą
Producent EINHELL
Opinie 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0
Miniaturka
Stan Nowy Nowy Nowy Nowy Nowy Nowy
Cena 109.53 zł 111.70 zł 146.99 zł 161.63 zł 165.82 zł 195.14 zł

Ranking statywów fotograficznych powyżej 200 zł

Do grupy powyżej 200 zł zaliczamy już statywy lekkie i tzw. profesjonalne. Lekkie są zwykle wykonane z włókien węglowych, ale ich waga jest naprawdę zachwycająca. Natomiast statywy studyjne są kolosami o ogromnych możliwościach. Ich głowice są w stanie udźwignąć aparaty wielkoformatowe, są one bardzo ciężkie, ale równocześnie bardzo stabilne.

Nazwa SIRUI SIRUI AM-20P podstawa do szybkiej wymiany, do 1/4" i 3/8", Safety Lock, kompatybilna z Arca Swiss MANFROTTO Manfrotto Traveler adapter do szybkiego zwalniania Top Lock - kompatybilny z Arca uchwyt do statywów Befree, 494 i 496 głowic kulowych - kompaktowy i lekki - aluminiowy - MSQ6T, czarny DynaSun DynaSun 2x profesjonalny statyw do lampy błyskowej/lampy i torby, czarny BOSCH Statyw Bosch TT 150 (regulacja wysokości w zakresie 55 – 157 cm umożliwia szybkie i elastyczne pozycjonowanie laserów krzyżowych) SIRUI Sirui Trójnożny Statyw Mini z Głowicą Kulową, Szary, 42.3 cm MANFROTTO Manfrotto Element Traveller Carbon Kit Składany Statyw do Aparatu, Czarny, 143 cm
Producent SIRUI MANFROTTO DynaSun SIRUI MANFROTTO
Opinie 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0
Miniaturka
Stan Nowy Nowy Nowy Nowy Nowy Nowy
Cena 233.59 zł 249.12 zł 276.50 zł 352.58 zł 852.23 zł 986.42 zł


powróć do artykułów